Akce #vyletirybka pro 2018

Pomozte nám splnit sen jedné slečně, která to nemá úplně jednoduché …

Před několika lety jsem poznala, dnes již mladou slečnu, Báru. Je to úžasný človíček, který si získal mé srdce. Je jiná než většina dětí jejího věku, je odkázána na invalidní vozík a pomoc ostatních. I tak dokázala to, co většina z nás neumí, krásně maluje a obrázky vyjadřuje svou obrovskou vůli a pozitivní energii, má svůj styl, kterému říká Pusopis. Jejím snem je získat větší soběstačnost, pokračovat v oblíbeném malování a být jednou architektkou. Chtěli bychom jí pomoci udělat jeden, dva, tři krůčky ke splnění jejího snu. To je důvod, proč jsme se rozhodli aktivně se zapojit do projektu #vyletirybka

Základní informace o Barče jsou na jejím webu pusopis.cz

Asi Vás napadne, proč zrovna „ryba“. Projekt #vyletirybkaje několikaletým projektem našeho kamaráda Jendy Novotného právě na podporu Barči. Jak sám Honza říká: „Vyletirybka je po vánoční puse (pozn.: původní akce pro Barču.) Nejdřív byla Vánoční pusa ... to když jsme začali vybírat na Barču v hospodě, na kytarkách, a složili jí píseň. Další rok jsme složili (pozn.: s kapelou Th Greens) The Fish... a, tam se zpívá o tom, že všechno dokážeš ...  a v refrénu je "fly fly away". Takže jsem z toho udělal vyletirybka… Protože jsem chtěl, aby lidi malovali rybky a fotili se s nima.“ Jéňa je spoluzakladatelem kapely „The Greens“, která již několikrát pořádala v době adventu pro Barču koncert a získávala peněžní prostředky v rámci kampaně #vyletirybka a ty pak, stejně jako část výtěžku z prodeje svého debutového alba Prostor, věnovala na Barči konto.

The Greens

Základ #vyletirybka funguje tak, že kdokoliv může namalovat rybku, kterou umístí například na Facebook či Instagram a následně nominuje další tři osoby, jež se pustí do stejné činnosti. Cíl je jednoduchý – co největší zviditelnění, díky němuž se může podařit získat dárce, kteří Barču podpoří finančně na účtu 213091030 / 0600. Peníze budou použity na nákladné léčebné výlohy a různé pomůcky, které Báře zlehčí život.

Facebook

 

Pro #vyletirybka 2018 máme letos nachystáno několik akcí.

#vyletirybka 2018

 1. Lipno Sport Fest pro #vyletirybka
  18.- 26.8.2018 probíhal na Lipně Sport Fest. Jeho organizátoři Martin Dvořák, Kateřina Neumannová a Eva Černíková nám umožnili účast ve formě výstavy a následné aukce obrázků od sportovců a se sportovní tématikou. Svými obrázky přispěli běžci Veronika Preti (Šimáčková), Soňa a Michal Hrabcovi, Vítek Pavlišta, dále lyžařky a cyklistky Tereza Huříková a Tereza Vostradovská, olympionička a sportovní střelkyně Lenka Marušková, olympionik a veslař Václav Chalupa. A jako bonus i Barča a její kamarádka z Arpidy Terezka Kratochvílová. Na Lipně jsme se společně setkali v sobotu 25.8.2018, kdy zde byl Den s handicapem a pozvání přijal i čerstvý držitel 2 zlatých medailí z evropského  šampionátu v para-plavání v irském Dublinu Arnošt Petráček.

 

 1. Novohradsko pro vyletirybka.cz aneb proplujte s námi Novohradskem
  Naše kamarádka Lenka je instruktorkou Nordic Walkingu a má v Nových Hradech svou školu chůze Nordic Walking Novohradsko. Lenka nám nabídla, že bychom mohli v září vystavit Barči obrázky u ní a uspořádat 13.10.2018 společný charitativní NW výšlap a zkoušku koloběžek.

EXKLUZIVNÍM hostem byl světový rekordman a absolutní Mistr Evropy v Nordic Walking JANEK VAJČNER. 

https://www.facebook.com/NordicWalkingNovohradsko/

http://www.czechsportguru.cz/tym/janek-vajcner

 1. Pravděpodobně běh v Praze (nebo okolí)
  Soňa a Michal Hrabcovi namalovali jeden z obrázků se sportovní tématikou pro výstavu a aukci v rámci Lipno Sport Fest. Na Lipno, na setkání s Bárou, nemohli z důvodu účasti na běžeckých závodech dorazit a jejich přáním bylo se s Bárou osobně setkat. Slovo dalo slovo a domluvili jsme společné setkání Soni a Michala s Bárou v Motolské nemocnici, kde byla zrovna na jedné ze svých týdenních léčebných kůr. V Praze Bára krom léčby také absolvuje kurz hlasového ovládání počítače u společnosti Silou hlasu. Jde jí to parádně, a sama by takový počítač s tímto programem ráda měla. O svůj sen se podělila se Soňou s Michalem a ti nabídli, že zorganizují během podzimu akci v rámci #vyletirybka.
  https://running2.cz/

Podrobnější informace upřesníme se Soňou a Michalem po jejich návratu ze svatební cesty (zatím nedořešeno, je otázka, jestli se stihne ještě letos).

 1. Běh Praha motolské golfové hřiště

4.11.2018 – Martin Dvořák má běh v Praze na motolském golfovém hřišti. 

 1. Aukce výtvarných děl
  Od října do prosince bude probíhat elektronická aukce obrázků a dalších výtvarných počinů od řady profi výtvarníků i amatérů, kteří byli ochotni svým dílem přispět. Společným jmenovatelem výstavy je téma, a jak jinak než, RYBA #vyletirybka. Autoři mají, co se techniky tvorby týká, volné ruce, skvělá bude pestrost technik, formátů a žánrů. Momentálně všichni naplno tvoří a koncem září nám svá díla předají. Nyní máme pár první rybek už u sebe, další finišují a některé nové přísliby se ještě rýsují. Přislíbených je nyní 37 děl. Díla budou nafocena a aukce na webu spuštěna. Nabídku k zapojení se do aukce a koupi některého z vytvořených děl rozšíříme opět pomocí sociálních sítí, mailových i osobních oslovení, upoutávek na ostatních našich akcí a samozřejmě osobním představením.
 2. Překvápko pro Báru
  Při zahajování výstavy, ať už to bude s Barči účastí či bez (dle pooperačního stavu), bude předán nefinanční dárek s osobním věnováním pro Báru.
 3. Vernisáž výstavy výtvarných děl
  30.11.2018 by měla v kavárně Gregorka v ČB proběhnout vernisáž všech získaných děl s tématem RYBA. Výstava bude trvat po dobu Adventu a po jejím ukončení již výtvarná díla poputují novým majitelům.
 4. Výstava výtvarných děl
  30.11.2018 – 23.12.2018 by měla být vernisáž výstavy v ČB. Výstava bude trvat po dobu Adventu a po jejím ukončení již výtvarná díla poputují novým majitelům.
 5. Koncert kapely The Greens
  7.12.2018 – v budově ČRo
  Jako již tradičně v adventním čase, tak i letos chystá kapela The Greens koncert pro Báru. 
 6. Vystoupení The Greens v rámci ČB Adventu
  20.12.2018 od 20:30h náměstí Přemysla Otakara II. – kapela v rámci ČB adventu vystoupí ve večerním programu a přednese přání mimo jiné i právě pro Barču.

Cílem #vyletirybka 2018 je získat pro Barču finanční prostředky na pořízení notebooku s programem pro hlasové ovládání (který je přizpůsoben použití pro handicapované) a přídavného elektrického pohonu k invalidnímu vozíku.

© 2016 - 2022 #vyletirybka